بنر متحرک سایت

تست شخصیت شناسی MBTI

برای تست شخصیت شناسی خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تست
هوش هیجانی

برای تست هوش هیجانی
خود
بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

ذهنیت های طرحواره ای

برای تست ذهنیت های طرحواره ای خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تست سلامت روان SCL90

برای تست سلامت روان SCL90 خود بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تست بیش فعالی بزرگسالان

برای تست بیش فعالی بزرگسالان بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تست استرس شغلی (اسیپو)

برای تست آنلاین استرس شغلی (اسیپو) بر روی دکمه زیر کلیک کنید.

تست روانشناسی آنلاین چیست؟

تست روانشناسی آنلاین ابزاری است که برای ارزیابی سلامت روان شما استفاده می‌شود. آنها معمولاً از یک سری سؤال تشکیل شده‌اند که شما به صورت آنلاین به آنها پاسخ می‌دهید.

این تست‌ها اغلب برای کمک به درک بهتر خود طراحی شده‌اند تا در صورت لزوم بتوانید تغییراتی در زندگی خود ایجاد کنید.

نتایج یک تست روانشناسی آنلاین ممکن است توسط روانشناسان، مشاوران یا درمانگران برای کمک به آنها در تشخیص مشکلات احتمالی و تعیین گزینه‌های درمانی برای مراجعان استفاده شود. آنها همچنین می‌توانند توسط افرادی استفاده شوند که می‌خواهند بیشتر در مورد خود بدانند یا می‌خواهند رفتارهای خاصی را در زندگی خود تغییر دهند.

اصطلاح “آزمون آنلاین روانشناسی” اغلب به جای عبارت “آزمون شخصیت” یا “پرسشنامه به عبارتی دیگر شخصیت” استفاده می‌شود.

این به این دلیل است که اکثر تست های روانشناسی آنلاین برای اندازه گیری ویژگی‌های شخصیتی شما طراحی شده‌اند. با این حال، برخی از تست های آنلاین وجود دارد که موارد دیگری مانند هوش یا ظرفیت حافظه را اندازه گیری می‌کند.

تست روانشناسی آنلاین چیست

چه نوع سؤالاتی در آزمون و تست روانشناسی آنلاین وجود دارد؟

آزمون‌های روان‌شناسی آنلاین معمولاً سؤالات چند گزینه‌ای دارند، اما ممکن است شامل سؤالات بدون پاسخ نیز باشند که به جای انتخاب یکی از لیست گزینه‌ها، باید پاسخی بنویسید.

برخی از آزمون‌های آنلاین از شما می‌خواهند که موافقت خود را با عباراتی در مقیاس پنج درجه‌ای ارزیابی کنید (کاملاً مخالف، تا حدودی مخالف، نه موافق و نه مخالف، تا حدودی موافقم، کاملاً موافقم). انواع دیگر سؤالات عبارت‌اند از:

 • تنها بودن را ترجیح می‌دهی یا با دیگران بودن؟
 • دوست دارید وقتی مردم از شما انتقاد می‌کنند؟
 • آیا می‌توانید بدون احساس ناراحتی انتقاد کنید؟

تست های روانشناسی آنلاین و رایگان

در این صفحه لیستی از تست های آنلاین رایگان روانشناسی را مشاهده خواهید کرد. این تست‌ها برای تشخیص هر نوع بیماری روانی نیستند، بلکه صرفاً نشانه‌ای از شخصیت و ویژگی‌های شخصی شما ارائه می‌دهند. این تست‌ها برای بهبود خود، برنامه ریزی شغلی یا فقط سرگرمی مفید هستند.

انواع مختلفی از تست های روانشناسی آنلاین وجود دارد. اینها شامل تست های رایگان هوش، تست های شخصیت، تست های استعداد و تست های پیشرفت است.

 • تست های هوش توانایی فرد برای تفکر و استدلال را اندازه گیری می‌کند. آنها در محیط‌های آموزشی برای تعیین نیازهای یادگیری آینده کودک استفاده می‌شوند.
 • تست های شخصیتی ویژگی‌ها و تیپ شخصیتی افراد را تجزیه و تحلیل می‌کند. آنها اغلب در انتخاب کارکنان و مشاوره و همچنین در تنظیمات بالینی استفاده می‌شوند.
 • آزمون‌های استعداد ارزیابی می‌کنند که آیا فرد توانایی انجام یک کار یا شغل خاص را دارد یا خیر. آنها به کارفرمایان کمک می‌کنند تا نامزدهایی را با سطح بالایی از مهارت‌ها و توانایی‌ها شناسایی کنند که احتمالاً در نقش خود موفق خواهند شد.
 • آزمون‌های پیشرفت، سطح دانش یا مهارت افراد را در یک زمینه با آزمایش عملکرد آن‌ها در برابر یک استاندارد تعیین‌شده (مثلاً چند کلمه می‌توانند در یک دقیقه بخوانند) اندازه‌گیری می‌کنند.

برای انجام این تست روانشناسی به صورت آنلاین می توانید از سایت کلینیک روانشناسی راه آرامش اقدام کنید.

تست شخصیت رایگان

این آزمون بر اساس نظریه نوع روانشناختی کارل یونگ است. رویکرد یونگ به شخصیت، ذهن را به دو بخش اصلی خودآگاه و ناخودآگاه تقسیم می‌کند و هر کدام را به دو کارکرد تقسیم می‌کند: تفکر (قضاوت) و احساس (درک). بر اساس این چهار عملکرد، یک فرد ممکن است به عنوان یکی از 16 “نوع” طبقه بندی شود.

((MBTI) بر اساس کار یونگ توسعه یافته است، اما از زمان معرفی آن در سال 1962 به طرق مختلف اصلاح شده است. این آزمون اکنون به طور گسترده برای خود تشخیصی و به عنوان یک ابزار راهنمایی شغلی استفاده می‌شود. مانند هر نوع خودارزیابی، نباید توصیه پزشکی در نظر گرفته شود یا به عنوان جایگزینی برای مراقبت حرفه‌ای در نظر گرفته شود.)

برای انجام این تست روانشناسی به صورت آنلاین می توانید از سایت کلینیک روانشناسی راه آرامش اقدام کنید.

تست های روانشناسی آنلاین و رایگان

تست اعصاب و روان آنلاین رایگان

تست های عصبی عملکرد بخش‌های مختلف مغز و سیستم عصبی را ارزیابی می‌کنند. این تست‌ها ممکن است برای تعیین اینکه آیا آسیبی به این نواحی در نتیجه آسیب یا تروما وارد شده است یا خیر، یا اینکه نوعی اختلال وجود داشته است که با عملکرد شناختی تداخل دارد، استفاده شود.

آزمایش عصبی همچنین ممکن است به عنوان بخشی از یک ارزیابی جامع مورد استفاده قرار گیرد، زمانی که هیچ دلیل واضحی برای نگرانی وجود نداشته باشد، مانند پس از تصادف یا آسیب. برخی از انواع رایج تست های عصبی عبارت‌اند از:

 • تست های توانایی‌های شناختی (GAT): این نوع آزمون حافظه، دامنه توجه و مهارت‌های حل مسئله را ارزیابی می‌کند. همچنین ممکن است توانایی زبان و مهارت‌های حرکتی را اندازه گیری کند.
 • تست ضریب هوشی (IQ): این تست هوش را با آزمایش مهارت‌های کلامی، توانایی استدلال و دانش اندازه گیری می‌کند. نتایج می‌تواند نشان دهد که یک فرد در مقایسه با گروه سنی و جنسیت خود در برخی وظایف چقدر خوب عمل می‌کند.

برای انجام این تست روانشناسی به صورت آنلاین می توانید از سایت کلینیک روانشناسی راه آرامش اقدام کنید.

تست روانشناسی آنلاین رایگان کلینیک راه آرامش

کلینیک راه آرامش یک کلینیک روانشناسی است. در وب سایت این کلینیک می‌توانید تست روانشناسی را به صورت رایگان انجام دهید. تست روانشناسی رایگان کلینیک راه آرامش، یک تست رایگان است که با استفاده از آن می‌توان وضعیت روانی شما را مشخص کرد.

تست روانشناسی آنلاین کلینیک راه آرامش بهترین راه برای شناخت وضعیت روانی شماست. اگر مشکلی در زندگی خود دارید، می‌توانید از کلینیک روانشناسی راه آرامش کمک بگیرید و زندگی خود را شاد کنید. همچنین در حال انجام مشاوره برای بیماران خود هستیم تا به راحتی و بدون هیچ تردیدی با مشکلات خود روبرو شوند. ما تیمی از کارشناسان داریم که شما را در هر مرحله از مشاوره راهنمایی خواهند کرد.

تست روانشناسی آنلاین رایگان کلینیک روانشناسی

کلینیک روانشناسی راه آرامش خدمات مختلفی از جمله:

 • مشاوره روانشناسی: در این نوع مشاوره بهترین توصیه‌ها را به بیماران خود ارائه می‌دهیم تا بدون هیچ تردید و سختی مشکلات خود را به راحتی حل کنند.
 • ارزیابی سلامت روان: در این نوع ارزیابی سلامت روان شما را بررسی می‌کنیم و با توجه به شرایط شما بهترین راه حل ممکن را به شما ارائه می‌دهیم.
 • خدمات ما به شما کمک می‌کند تا نقاط قوت و ضعف خود را ارزیابی کرده و فرصت‌های ممکن برای بهبود را شناسایی کنید. ما برنامه‌های درمانی فردی را ارائه می‌دهیم که به طور خاص برای نیازها و اهداف منحصر به فرد شما طراحی شده است.

تست های روانشناختی ما عبارت‌اند از:

 • تست های شخصیت
 • تست های هوش
 • تست هوش هیجانی

نتیجه گیری

شما مراجعه کنندگان گرامی به سایت نیز می‌توانید با استفاده از تست روانشناسی آنلاین رایگان کلینیک روانشناسی استفاده کنید.

برای راهنمایی بیشتر و برای مشاوره با مشاورین کلینیک راه آرامش می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

آدرس کلینیک روانشناسی راه آرامش: کرج، مهرشهر، بلوار ارم، مرکز خرید ارم، طبقه سوم، واحد ۱۰