بنر متحرک سایت

مشاوره خانواده حضوری

مشاوره خانواده حضوری

مشاوره خانواده چگونه انجام می شود؟ مشاوره خانواده حضوری چگونه است؟ مشاوره خانواده برای چه کسانی مناسب است؟ آیا مشاوره حضوری بهتر از مشاوره آنلاین است؟

درصد بسیار زیادی از خانواده ها برای برطرف کردن مشکلات میان اعضای خانواده و ایجاد محیط بهتر برای رشد و پرورش فرزندان به کمک گرفتن از کلینیک روانشناسی در جهت مشاوره خانواده نیاز دارند؛ زیرا در کلینیک روانشناسی این مشکلات با کمک متخصصین روان شناس که از زوایای مختلف بر روی مسئله اشراف دارند، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

با انجام شدن این بررسی‌ها نیز می‌توان مشکلات را حل و فصل کرد و به حفظ کانون گرم خانواده کمک نمود. مشاوره خانواده حضوری یکی از روش‌های مشاوره برای خانواده‌ها است که در این بخش آن را تحلیل خواهیم کرد.

مشاوره خانواده چگونه برگزار می‌شود؟

مشاوره خانواده در کلینیک های روانشناسی و توسط روانپزشک و یا مشاور که در این زمینه دانش کافی دارد، انجام می‌شود؛ کسانی که به مشاوره نیاز داشته باشند، قادرند تا به صورت حضوری و یا آنلاین به این منظور اقدام کنند و از خدمات مشاوره بهره مند گردند.

مشاوره خانواده چگونه برگزار می‌شود؟

اما به هر حال لازم است تا جلسه اولیه مشاوره را در کلینیک روانشناسی حضور پیدا کنید و با انجام هماهنگی‌های لازم و در صورت تمایل مشاوره را به صورت آنلاین پیگیری کنید.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده چیست؟

مزایای مشاوره خانواده چیست؟

مزایای مشاوره خانواده در کرج که بسیار حائز اهمیت هستند را می‌توان از قبیل زیر نام برد:

  • کمک به سلامتی روانی و روحی اعضای خانواده
  • برطرف مشکلات میان اعضای خانواده
  • ایجاد محیط آرامش بخش تر در خانه
  • حفظ شدن کانون خانواده
  • ارائه راهنمایی در خصوص مشکلاتی که اعضای خانواده دارند و امکان بازگو کردنشان را به سایر اعضا ندارند
  • کمک به برطرف شدن سو تفاهم‌های موجود در بین اعضا
این مطلب را هم بخوانید:
مزایای خانواده درمانی آنلاین

مشاوره خانواده حضوری چگونه است؟

مشاوره حضوری برای خانواده به این شکل انجام می‌شود که مادر و یا پدر باید به کلینیک روانشناسی مراجعه کنند و درخواست مشاوره را اعلام نمایند؛ سپس جلسات مشاوره برای آنها آغاز می‌شود و بر اساس تشخیص پزشک این جلسات تا زمانی که مشکلات برطرف شوند ادامه پیدا می‌کنند.

جلسات مشاوره خانواده معمولاً از 45 دقیقه تا یک ساعت متفاوت هستند اما بر اساس درخواست خانواده می‌توان هر یک جلسه را به مدت زمان بیشتری ادامه داد که در این شرایط هزینه نیز افزایش می‌یابد.

مشاوره خانواده حضوری چگونه است؟

لازم به ذکر است که با تعیین نوبت برای خانواده، لازم است تا اعضای خانواده که پزشک نیاز به ملاقات آنها دارد، در ساعات و روزهای تعیین شده به کلینیک مراجعه کنند.

مشاوره خانواده حضوری برای چه کسانی مناسب است؟

مشاوره خانواده حضوری با توجه به اینکه اعضای مورد نظر خانواده باید در روزها و ساعت‌های مشخصی در کلینیک حضور یابند، برای کسانی مناسب است که شرایط رفت و آمد به کلینیک روانشناسی را از زوایای مختلف داشته باشند.

به عنوان مثال برای این نوع از مشاوره‌ها لازم است تا اعضای خانواده و یا هر یک از آنها که نوبت رزرو شده را برای مراجعه به کلینیک دارد، امکان رفت و آمد به کلینیک روانشناسی در روز و زمان تعیین شده را داشته باشد؛ در غیر این صورت مشاوره‌های خانواده به صورت حضوری گزینه مناسبی نخواهد بود.

مشاوره خانواده حضوری برای چه کسانی مناسب است؟

در چنین مواقعی می‌توان هماهنگی‌های لازم را با پزشک انجام داد، تا به جای مشاوره حضوری از گزینه مشاوره خانواده آنلاین استفاده شود که شرایط آسان‌تری دارد.

از طرف دیگر مشاوره‌های خانواده‌ای به صورت حضوری می‌تواند برای کسانی مناسب باشد که قصد دارند تا مشاوره را به صورت انفرادی انجام دهند و یک جلسه خصوصی را داشته باشند؛ زیرا در مشاوره آنلاین ممکن است که اشخاص دیگری نیز در محیط حضور داشته باشند.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده تلفنی

آیا مشاوره خانواده حضوری بهتر از مشاوره آنلاین است؟

مشاوره خانواده حضوری و یا مشاوره خانواده آنلاین هر دو گزینه مناسب و مورد نیازی هستند که در شرایط متفاوت هر یک از آنها می‌توانند کارآمد و مفید باشند. با این وجود شرایط افراد است که تعیین کننده بهترین روش برای مشاوره خانواده است.

آیا مشاوره خانواده حضوری بهتر از مشاوره آنلاین است؟

لازم به توضیح است که برای دریافت مشاوره‌های خانواده امکان برگزاری جلسات به صورت متناوب نیز وجود دارد و عزیزان می‌توانند برخی از جلسات دوره درمان و مشاوره را به صورت حضوری و برخی از جلسات را به صورت آنلاین برگزار کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
مرکز مشاوره خانواده

بخش پایانی

مشاوره خانواده حضوری به شما عزیزان کمک می‌کند که مشکلات خانوادگی خود را برطرف کنید و روابط بهتری را بین اعضای خانواده ایجاد نمایید؛ با استفاده از مشاوره‌های خانواده می‌توانید فرزندان سالمی از نظر روحی و روانی به جامعه تحویل دهید و باعث دستیابی آنها به موفقیت شوید.

در کلینیک روانشناسی راه آرامش می‌توانید مشاوره خانواده، مشاوره تحصیلی، مشاوره ازدواج و رفتار درمانی انجام دهید. برای دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *