بنر متحرک سایت

مشکلات بدبینی همسر شکاک و راه‌های برطرف کردن آن

همسر شکاک

بدبینی همسر شکاک چیست و راه حل‌های آن کدام‌اند؟

بدبینی همسر شکاک یک مشکل رایج است، شما معتقدید که فرد مناسب را پیدا کرده‌اید، اما آنها مطمئن نیستند. شاید آنها در مورد تسویه حساب در زندگی نگران هستند، یا شاید آنها فقط آماده تعهد نیستند. اگر شریک زندگی شما برای ازدواج آماده نیست، دانستن نحوه برخورد با آنها می‌تواند دشوار باشد.

اما تسلیم نشو! در اینجا چند نکته برای برخورد با یک همسر شکاک که ممکن است هرگز «بله» نگوید، آورده شده است.

برای برخی از زوج‌ها، این ایده که همسرشان می‌تواند در معرض یک رابطه نامشروع باشد، می‌تواند یک معامله شکنی باشد.

دکتر اسکات هالتزمن، نویسنده کتاب The Secrets of Happily Married Men می‌گوید: «برخی از زوج‌ها تصمیم می‌گیرند که این چیزی نیست که بخواهند دنبال کنند. آنها روی یکدیگر سرمایه گذاری زیادی کرده‌اند و احساس می‌کنند که این امر باعث از بین رفتن رابطه آنها می‌شود.

بدبینی همسر شکاک چیست و راه حل‌های آن کدام‌اند؟

و این خوب است. لازم نیست هر زوجی رابطه‌ای باز داشته باشند. اما برای کسانی که این کار را انجام می‌دهند و می‌خواهند با هم روی آن کار کنند، کارهایی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا به همسر شکاک خود کمک کنید تا بدبینی را درور کنید شامل موارد زیر است:

 • صبور و مثبت باشید. اگر در ابتدا همسرتان از مشارکت در اهداف سبک زندگی سالم شما امتناع کرد، تسلیم نشوید و در طول مسیر او را تشویق کنید!
 • در مورد کاری که انجام می‌دهید صادق باشید، اما در حین به اشتراک گذاشتن این اطلاعات با شریک زندگی خود، از هیچ خطی عبور نکنید و هیچ قولی را زیر پا نگذارید.
 • مطمئن شوید که در مورد آنچه در زندگی زناشویی شما اتفاق می‌افتد صحبت می‌کنید، نه فقط در مورد آنچه در زندگی جنسی شما اتفاق می‌افتد تا همسرتان بداند که این فقط در مورد داشتن رابطه جنسی بیشتر از حد معمول (اصلاً) نیست.
 • یک چیز را در یک زمان تغییر دهید. اگر می‌خواهید همسرتان را با یک سبک زندگی کاملاً جدید همراه کنید، ممکن است خودتان را برای شکست آماده کنید. در عوض، فقط بر روی یک جنبه از برنامه سلامتی خود تمرکز کنید، مانند بهتر غذا خوردن یا ورزش بیشتر و همه چیز را یکباره انجام ندهید.
 • چیزی را که دوست دارند پیدا کنید. اگر همسرتان در برابر تغییر مقاومت می‌کند، سعی کنید کاری را پیدا کنید که از انجام آن لذت می‌برد و مربوط به آنچه شما می‌خواهید انجام دهید (مثلاً بازی تنیس یا راه رفتن با سگ). سپس آنها را تشویق کنید که این کار را به تنهایی یا همراه با شما انجام دهند.
این مطلب را هم بخوانید:
راهنمایی مشاوره برای انتخاب همسر

راه‌های درمان بدبینی همسر شکاک

یکی از بهترین راه‌ها برای برخورد با همسر بدبین و یا شکاک این است که از تلاش برای تغییر آنها دست بردارید. طرز فکر یک بدبین عمیقاً ریشه دوانده است و تلاش برای تغییر آن فقط هر دوی شما را ناامید می‌کند.

راه‌های درمان بدبینی همسر شکاک

در عوض، روی بهبود مهارت‌های ارتباطی خود و کار با هم به عنوان یک تیم تمرکز کنید. نکات زیر می‌تواند کمک کند:

 • درباره بدبینی بیشتر بدانید. کمی وقت بگذارید تا در مورد دلایل اصلی نگرش منفی همسرتان به زندگی و اینکه چرا آنها اینقدر بدبین هستند بیاموزید. درک این موضوع به شما کمک می‌کند تا با موقعیت آنها همدردی کنید و راه‌هایی برای حمایت بهتر از یکدیگر در شرایط سخت پیدا کنید.
 • قدر خوبی را در رابطه خود بدانید. مطمئن باشید که جنبه‌های مثبت رابطه‌تان و همچنین جنبه‌های منفی آن را ارزشمند می‌دانید. اگر فقط روی چیزهایی تمرکز کنید که نیاز به بهبود دارند، به نظر می‌رسد که همه چیز در حال فروپاشی است به جای اینکه ببینید در طول زمان تا چه حد به عنوان یک زوج به هم رسیده‌اید.
 • بپذیرید که یک فرد بدبین ممکن است نتواند دیدگاه خود را یک شبه تغییر دهد یا هرگز! اگر همسرتان پس از خواندن این مقاله یا گذراندن جلسات درمانی با شما به طرزی جادویی تغییر نکرد، دلسرد نشوید. حتی اگر بتوانند دیدگاه خود را نسبت به زندگی تغییر دهند.
این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده چیست؟

خصوصیات مرد بد دل و یا همسر شکاک

مرد بد دل ی همان همسر شکاک کسی است که به احساسات دیگران اهمیت نمی‌دهد و احساس همدلی ندارد. او ممکن است بی ادب، متمرد یا سنگدل باشد. اعمال او ممکن است بدون عذاب وجدان برای دیگران درد ایجاد کند یا به سادگی متوجه نشود که رفتارش به مردم صدمه می‌زند.

مردان بدقلب اغلب ویژگی‌های منفی دیگری مانند خودشیفتگی، عدم همدلی و تمایل به دستکاری دیگران برای منافع خود را نشان می‌دهند. آنها اغلب سرد، دور هستند و علاقه‌ای به نزدیک شدن به کسی ندارند، زیرا کار بیش از حد است.

خصوصیات مرد بد دل و یا همسر شکاک

ویژگی‌های یک مرد بدقلب و همسر شکاک بسته به سن و موقعیت اجتماعی او متفاوت است، اما چند موضوع رایج وجود دارد:

 • او خودخواه است. او روی خودش تمرکز می‌کند و به نیازهای اطرافیانش حتی اعضای خانواده خودش اهمیت نمی‌دهد.
 • او ممکن است با سوءاستفاده از افراد یا دستکاری عاطفی یا فیزیکی از افراد به نفع خود استفاده کند. او حتی ممکن است سعی کند آنها را از طریق ارعاب یا سوءاستفاده کنترل کند تا او را ترک نکنند یا اسرار او را فاش نکنند
 • او با خودش و دیگران نا صادق است. مردان بدقلب اغلب در مورد خود و آنچه از زندگی می‌خواهند دروغ می‌گویند، زیرا می‌ترسند اگر خواسته‌های واقعی خود را با صدای بلند بپذیرند، چیزی را «از دست بدهند»، خواه شریک زندگی‌شان باشد.
 • بد دل کسی است که خودخواه و حریص باشد. او فقط به خودش فکر می‌کند و به دیگران اهمیت نمی‌دهد. او ممکن است دزد یا کلاهبردار باشد، اما هرگز آن را نمی‌پذیرد. وانمود می‌کند که خوب است، اما نه با خودش و نه با دیگران صادق نیست.

می‌توان گفت مرد بدل یا همسر شکاک فقط چیزهایی می‌خواهد که در کوتاه مدت او را خوشحال کند: پول، قدرت، شهرت و رابطه جنسی. اگر خوشبختی پایدار و سلامتی می‌خواهید، پس از این افراد دوری کنید!

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره ازدواج در کرج

در آخر

امیدواریم با مطالعه این مقاله از کلینیک روانشناسی راه آرامش اطلاعات مفید که به حیطه زناشویی و مشاوره ازدواج نیز مرتبط است، کسب کرده باشید. شما مراجعه کنندگان گرامی می‌توانید برای رزرو نوبت دهی انواع مشاوره اقدام به پر کردن فرم در صفحه اصلی سایت نمایید.

برای مشاوره خانواده در کرج کلیک کنید.

همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان مجرب ما در کلینیک روانشناسی راه آرامش در ارتباط باشید و سؤالات خود را بپرسید. ما را نیز درشبکه اجتماعی اینستاگرام نیز می‌توانید دنبال کنید.

چگونه با همسر بدبین رفتار کنم؟

برای برخورد با یک همسر منفی، می‌توانید:
همدلی را تمرین کنید.
بخشنده باش.
مرزها را تعیین کنید.
درگیر خودمراقبتی باشید.
به دنبال حمایت اجتماعی خارج از همسرتان باشید.

داشتن شریک و یا همسر شکاک به چه معناست؟

اگر نسبت به شریک زندگی و یا همسر خود شک دارید، واقعاً مشکوک هستید که او در واقع نیت مثبتی ندارد به جای اینکه از شک و تردید به او سود ببرد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *