بنر متحرک سایت

انواع تست های روانشناسی + به همراه تست های آنلاین

انواع تست روانشناسی

انواع تست های روانشناسی

انواع مختلفی از تست های روانشناسی وجود دارد. برخی از آزمون‌ها برای ارزیابی هوش، انگیزه و شخصیت افراد استفاده می‌شود و برخی دیگر برای آزمایش توانایی یادگیری یا توانایی انجام وظایف خاص استفاده می‌شوند. برخی از تست ها برای استفاده در مطالعات تحقیقاتی طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر برای استفاده در محیط‌های بالینی طراحی شده‌اند.

رایج‌ترین انواع تست های روانشناسی عبارت‌اند از:

  • تست های روانشناسی برای اهداف تشخیصی
  • تست های روانشناسی برای ارزیابی شخصیت
  • تست های روانشناسی برای ارزیابی شغل
  • تست های روانشناسی برای ارزیابی‌های شناختی
انواع تست های روانشناسی در کلینیک راه آرامش

آزمون‌های روانشناختی را می‌توان برای سنجش عملکرد شناختی، شخصیت، عملکرد اجتماعی و غیره افراد مورد استفاده قرار داد.

تست روانشناختی یکی از رایج‌ترین ابزارهایی است که توسط روانشناسان و سایر متخصصان سلامت روان برای کمک به تشخیص و درمان اختلالاتی مانند افسردگی، اضطراب، ADHD (اختلال کمبود توجه و بیش فعالی)، PTSD (اختلال استرس پس از سانحه) و سایر بیماری‌های روانی استفاده می‌شود.

آزمون‌های روان‌شناختی همچنین ممکن است در مطالعات تحقیقاتی مورد استفاده قرار گیرند که به بررسی نحوه تفکر یا رفتار افراد در موقعیت‌های خاص یا زمانی که محرک‌های خاصی به آنها ارائه می‌شود، می‌پردازد.

انواع تست های روانشناسی رایگان

در زیر تعدادی از محبوب‌ترین تست هایی که می‌توانید به صورت آنلاین پیدا کنید آورده شده است. آنها برای ارزیابی شخصیت، هوش و موارد دیگر طراحی شده‌اند.

تست شخصیت رایگان

با این تست شخصیت شناسی رایگان متوجه شوید که چه نوع فردی هستید. تست های شخصیت به این منظور طراحی شده‌اند که با پاسخ دادن به سؤالاتی بر اساس رفتارها و نگرش‌هایمان نسبت به افراد دیگر، موقعیت‌های اجتماعی و به طور کلی زندگی به ما کمک کنند خودمان را بهتر درک کنیم. اکنون با شرکت در این آزمون شخصیتی، درک دیگران از شما را دریابید!

تست روانشناسی شخصیت

این مطلب را هم بخوانید:
معرفی انواع تست روانشناسی شخصیت

تست ضریب هوشی رایگان (IQ)

با تست ضریب هوشی رایگان به عنوان یکی دیگر از انواع تست روانشناسی که فقط چند دقیقه طول می‌کشد، دریابید که واقعاً چقدر باهوش هستید! هوش ضریب (IQ) نشان دهنده سن ذهنی در مقایسه با سن تقویمی است.

تست ضریب هوشی رایگان (IQ)

این با یک تست IQ اندازه گیری می‌شود که استدلال منطقی، تفکر انتزاعی و مهارت‌های حل مسئله شما را ارزیابی می‌کند. اکنون امتیاز IQ خود را بررسی کنید!

تست هوش هیجانی رایگان

با شرکت در این تست روانشناسی هوش هیجانی که توسط کارشناسان دانشگاه استنفورد ساخته شده است، متوجه شوید که چقدر احساسات را درک می‌کنید.

تست هوش هیجانی رایگان

هوش هیجانی (EI) عامل مهمی در درک نحوه تعامل ما با سایر افراد اطرافمان است. این شامل خودآگاهی، همدلی و مهارت‌های خود مدیریتی است که می‌تواند از طریق تمرین‌های خاص بهبود یابد.

انواع تست های روانشناسی آنلاین

در کلینیک روانشناسی راه آرامش ما تعدادی از انواع تست های شخصیتی آنلاین رایگان را برای لذت بردن شما جمع آوری کرده‌ایم.

تست‌های روان‌شناسی آنلاین رایگان ما به گونه‌ای طراحی شده‌اند که به شما درک بهتری از طرز فکر، احساس و رفتارتان بدهد. هوش هیجانی و ویژگی‌های شخصیتی خود را آزمایش کنید، متوجه شوید که آیا ناتوانی یادگیری دارید یا سطح IQ خود را آزمایش کنید.

انواع تست های روانشناسی آنلاین

همین حالا به صورت رایگان می‌توانید در انواع تست روانشناسی آنلاین کلینیک روانشناسی راه آرامش شرکت کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت دهی مشاوره نیز می‌توانید با کارشناسان مجرب کلینیک روانشناسی راه آرامش در ارتباط باشید و یا با شماره تلفن‌های 02633310656 – 09302423206 تماس حاصل نمایید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *