بنر متحرک سایت

رفتار درمانی در کرج

رفتار درمانی در کرج

رفتار درمانی چیست؟ مهم‌ترین کاربرد رفتار درمانی چه است؟ بهترین مرکز رفتار درمانی در کرج کجا است؟

همه انسان‌ها در خصوصیات اخلاقی خود از جنبه‌های مثبت و منفی برخوردار هستند که این جنبه‌های مثبت و منفی شخصیت فرد را می‌سازد و هر چه ویژگی‌های مثبت شخصیت بیشتر باشد، فرد مورد نظر به کمال خود نزدیک‌تر می‌شود؛ اما از طرف مقابل هر چه قدر که ویژگی‌های منفی در او بیشتر شکل گرفته باشند، شخصیت از کمال خود دور می‌شود.

با این وجود کسانی که بخواهند به فرایند کمال شخصیت خود کمک کنند و نواقص و یا نقاط ضعف شخصیتی خود را از بین ببرند امکان استفاده از خدمات روانشناسی را خواهند داشت که در این زمینه باید به کلینیک روانشناسی مراجعه کنند تا با توصیه پزشک، رفتار درمانی برای آنها انجام شود.

رفتار درمانی در کرج چیست؟

رفتار درمانی در واقع متدی است که در آن به تغییر دادن رفتارهای ناسازگار و مشکل ساز برای خود فرد و یا اطرافیان او پرداخته می‌شود؛ به صورت کلی هدف از به کار بردن این متد درمانی از بین بردن هر گونه رفتار ناخواسته و نامناسب و جایگزین کردن رفتارهای خوب با آنها است که این روند به افزایش کیفیت شخصیتی افراد کمک می‌کند و یک شخصیت استاندارد را در آنها به وجود می‌آورد تا فرد مشکلی با خود و یا اطرافیان نداشته باشد.

رفتار درمانی در کرج چیست؟

به عبارت دیگر می‌توان این گونه نیز بیان کرد که رفتار درمانی یک شیوه مبتنی بر عمل است در حالی که تکنیک روان کاوی بر روی بینش تأثیر می‌گذارد و ریشه آن در بینش است.

آیا رفتار درمانی برای همه مردم جامعه مورد نیاز است؟

رفتار درمانی می‌تواند به همه مردم جامعه کمک کند که شخصیت بهتری داشته باشند و به ارتقای ویژگی‌های شخصیتی خود بپردازند؛ به همین دلیل می‌توان گفت که بهره بردن از این روش برای هیچ کسی مضر نیست و همه می‌توانند از آن در راستای شخصیت سازی خود استفاده کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
روانشناسی شخصیت چیست؟

مهم‌ترین کاربرد رفتار درمانی چه است؟

اغلب کسانی برای انجام این کار اقدام می‌کنند و یا بیشتر برای رفتار درمانی در کرج پیشتاز هستند که ویژگی‌های شخصیتی واضح و مشخصی را داشته باشند. با این وجود اصلی‌ترین کاربرد رفتاردرمانی را می‌توان از قبیل زیر نام برد:

 • کسانی که به مصرف الکل و یا مواد مخدر می‌پردازند
 • کسانی که از اضطراب رنج می‌برند
 • کسانی که به استرس مبتلا هستند و شدت استرس در آنها زیاد است
 • کسانی که با مشکل عدم تمرکز رو به رو هستند
 • مبتلایان به اختلالات بیش فعالی و عدم توجه
 • مبتلایان به اختلالات اوتیسم
 • کسانی که به اختلالات بیماری دو قطبی مبتلا هستند
 • افرادی که شخصیت مرزی داشته باشند
 • کسانی که از افسردگی رنج می‌برند
 • مبتلایان به اختلالات اشتها
 • مبتلایان به اختلالات ترس
 • کسانی که از فوبیا رنج می‌برند
 • کسانی که به وسواس فکری مبتلا هستند
 • کسانی که با فرو بردن خشم و کنترل آن رو به رو باشند
 • افراد مبتلا به بولیمیا

بر اساس کاربرد رفتار درمانی که به آنها اشاره کردیم، می‌توان گفت که رفتار درمانی در کرج از اصلی‌ترین نیازهای مردم این شهر است که باید به تعداد لازم مراکز درمانی در این زمینه وجود داشته باشد تا مردم در صورت نیاز بتوانند از خدمات آن بهره‌مند گردند.

مهم‌ترین کاربرد رفتار درمانی چه است؟

لازم به توضیح است که رفتاردرمانی علاوه بر موارد فوق، در راستای امور و اهداف دیگری نیز کاربرد خواهد داشت.

این مطلب را هم بخوانید:
معرفی انواع تست روانشناسی شخصیت

بهترین مرکز رفتار درمانی در کرج کجا است؟

خوشبختانه در کرج مراکز درمانی و یا کلینیک روانشناسی زیادی وجود دارد که به ارائه خدمات رفتار درمانی می‌پردازند؛ اما از آنجایی که کیفیت ارائه خدمات درمانی در این کلینیک‌ها یکسان نیست، لازم است تا هموطنان عزیز به بهترین کلینیک‌ها در این زمینه مراجعه کنند تا کیفیت ارائه خدمات بالا باشد و توسط بهترین متخصصین تحت بررسی قرار بگیرند.

بهترین مرکز رفتار درمانی در کرج کجا است؟

یکی از بهترین مراکز رفتار درمانی در کرج، کلینیک روانشناسی راه آرامش است که تمامی خدمات روانشناسی از جمله: رفتاردرمانی، مشاوره روان درمانی، مشاوره خانواده، تست روانشناسی و مشاوره تحصیلی را در بهترین شرایط و به کمک بهترین متخصصان ارائه می‌دهد.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره ازدواج در کرج

کلام پایانی

رفتار درمانی در کرج را به همه شما هموطنان عزیزی که ساکن این شهر هستید، توصیه می‌کنیم؛ با رفتار درمانی به ارتقای کیفیت شخصیتی خود و عزیزانتان کمک کنید و در محیط زندگی خود شرایط ایده آل تری را به وجود اورید.

چنانچه نگران شخصیت فرزند خود هستید، از جلسات رفتار درمانی برای او در سنین نوجوانی استفاده کنید تا اختلالات برطرف شوند و فرزند سالمی را به جامعه ارائه دهید، برای مشاوره و همچنین برای رزرو نوبت دهی می‌توانید با کارشناسان مرکز مشاوره در کرج به نام راه آرامش در ارتباط باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *