بنر متحرک سایت

مزایا مشاوره خانواده چیست؟

مزایا مشاوره خانواده

مشاوره خانواده مزایا زیادی دارد. با کمک گرفتن از یک درمانگر که خدمات مشاوره خانواده را ارائه می‌دهد، می‌توانید روابط خانوادگی با کیفیت و سالم را توسعه و حفظ کنید و اگر شما یا هرکسی در خانواده‌تان با چالش‌های روابط یا نگرانی‌های مربوط به سلامت روان (مانند اضطراب یا افسردگی) روبرو هستید، خدمات و مزایا مشاوره خانواده ارائه شده توسط یک متخصص بهداشت روان دارای مجوز می‌تواند کمک کند.

هنگام کار با درمانگر خدمات مشاوره خانواده، مسائل عاطفی، رفتاری و روابطی که کل خانواده را تحت تأثیر قرار می‌دهند، می‌توانند به روش‌های سالم و سازنده مورد بررسی قرار دهند.

خانواده درمانگران می‌توانند مزایا زیادی را ارائه دهند. با این حال می‌تواند به همان اندازه موانعی وجود داشته باشد که خانواده‌ها را از کمک گرفتن از خدمات مشاوره خانواده باز دارد. افراد و خانواده‌ها اغلب موانعی را که آنها را از مشاوره گرفتن باز می‌دارد، درک نمی‌کنند.

اینها می‌توانند همان مواردی باشند که بر توانایی خانواده برای انطباق با تغییرات، برقراری ارتباط، اجتناب از بحران، کنار آمدن با یک رویداد غم‌انگیز و رسیدگی به یک اختلال سلامت روان تأثیر می‌گذارد.

در این مقاله از کلینیک روانشناسی راه آرامش که به عنوان مرکز مشاوره خانواده در کرج است، خواهید آموخت که چرا مشاوره خانواده می‌تواند دارایی ارزشمندی باشد و در کنار مزایا آن،کیفیت روابط خانوادگی شما را تقویت کند و چگونه می‌توانید خدمات مشاوره خانواده و درمانگر مناسب را پیدا کنید.

مزایا مشاوره خانواده

هنگامی که خانواده‌ای در بحران است، خدمات مشاوره خانواده می‌تواند محیط امنی را فراهم کند که در آن اعضا می‌توانند احساسات خود را ابراز کنند، سؤال بپرسند و ایده تولید کنند.

بهره بردن از خدمات و مزایا مشاوره خانواده

همچنین ممکن است زمان‌هایی وجود داشته باشد که خانواده‌ها فقط به یک منطقه آرام و بی طرف نیاز داشته باشند که در آن هیچ یادآوری از درگیری وجود نداشته باشد.

گاهی اوقات چالش‌هایی که یکی از اعضای خانواده در زندگی با آن مواجه است می‌تواند بر پویایی کل خانواده تأثیر بگذارد، بنابراین خدمات مشاوره خانواده از طرف یک درمانگر مورد نیاز است.

هنگامی که یک خانواده متعهد به همکاری با یک مشاور شد، می‌تواند شروع به بررسی استراتژی‌هایی برای بهبود ارتباطات و ایجاد یا بازسازی کند. روابط سالم از طریق خدمات و مزایا مشاوره خانواده، خانواده‌ها می‌توانند موارد زیر را بیاموزند:

 • چگونه مهارت‌های شنیداری را توسعه دهیم
 • چگونه از زبان معنایی اجتناب کنیم
 • چگونه از محرک‌ها اجتناب کنیم
 • چگونه قبل از واکنش فکر کنیم
 • چگونه به مرزها احترام بگذاریم
 • چگونه مهارت‌های مکالمه را توسعه دهیم
 • چگونه مهارت‌های ارتباطی را توسعه دهیم
 • نحوه ابراز همدردی
 • چگونه به سایر اعضای خانواده توجه مثبت بی قید و شرط داشته باشیم
 • چگونه می‌توان نقش را به وضوح در خانواده و به عنوان یک فرد تعریف کرد و شناسایی کرد
 • چگونه به عزیزان کمک کنیم و به آنها صدمه نزنیم
 • چگونه خشم را از نفرت تشخیص دهیم
 • چگونه از اعمال متنفر باشیم و همچنان بازیگر را دوست داشته باشیم
 • نحوه استفاده از جملات «من» در مقابل «تو» در حالی که هنوز نیازها و خواسته‌ها را در میان می‌گذاریم
 • نحوه استفاده و احترام به سبک‌های فرزندپروری سالم
 • چگونه والدین می‌توانند به کودکان احترام بگذارند و نیاز کودکان به فضا و فردیت را تشخیص دهند بدون اینکه از موقعیتی اقتدار دست بردارند
 • چگونه زبان بدن بلندتر از کلمات صحبت می‌کند
 • چگونه درخواست کمک کنیم
 • نحوه دریافت کمک
 • چگونه از سلامت عاطفی و روانی هر یک از اعضای خانواده حمایت کنیم
این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده چیست؟

مزایا مشاوره خانواده آنلاین

مشاوره خانواده مزایا زیادی دارد که برای هر اعضای خانواده و موقعیت آن منحصر به فرد است. خدمات مشاوره خانواده‌ای که انتخاب می‌کنید می‌تواند برنامه‌ای را برای برآوردن نیازهای خانواده شما و تقویت کیفیت روابط شما با یکدیگر شخصی سازی کند.

مزایا مشاوره خانواده آنلاین

رویدادهای تغییر دهنده زندگی می‌توانند پویایی خانواده را تغییر دهند. این زمانی است که خانواده‌ها می‌توانند از مشاوره بهره‌مند شوند. جستجوی مشاوره حضوری یا آنلاین در جامعه یا آنلاین برای کمک به همه در بهبود و دوره سازگاری مفید است و می‌تواند به معنای تفاوت بین نتایج مثبت و منفی باشد.

این یک راه راحت برای دسترسی به خدمات مشاوره خانواده است. شواهد نشان داده است که جلسات سلامت از راه دور (درمان آنلاین) مانع دسترسی به درمان را برطرف می‌کند، به ویژه برای آن دسته از خانواده‌هایی که در مناطق روستایی زندگی می‌کنند و نزدیک به مطب یک روانپزشک دارای مجوز نیستند.

متخصص بهداشت یا خدمات مشاوره‌ای در جامعه خود ندارند. همچنین مشخص شد که جلسات خانواده درمانی که به صورت آنلاین ارائه می‌شود مؤثر است. خانواده‌ها گزارش دادند که در مجموع از درمان و حریم خصوصی همراه با آن بسیار راضی بودند.

این مطلب را هم بخوانید:
مرکز مشاوره خانواده

مزایا مشاوره خانواده با کلینیک روانشناسی راه آرامش

خانواده‌ها برای کمک گرفتن نیازی به انتظار برای یک بحران یا یک رویداد بزرگ ندارند. مشارکت فعالانه با خدمات مشاوره خانواده می‌تواند به تقویت روابط کمک کند و ممکن است از بروز بحران جلوگیری کند.

خانواده‌ها می‌توانند به کلینیک روانشناسی راه آرامش دسترسی داشته باشند خدمات مشاوره آنلاین که در آن مشاوران خانواده ماهر و آموزش دیده برای رفع نیازهای خانواده و افراد درون آن و رسیدگی به نگرانی‌های مربوط به روابط، والدین و سلامت روان (مانند افسردگی و اضطراب، به عنوان مثال)، می‌توانند به طور مؤثر خانواده‌ها را راهنمایی کنند.

مزایا مشاوره خانواده با کلینیک روانشناسی راه آرامش

ارتباطات و روابط بهتر کلینیک روانشناسی راه آرامش گزینه‌های مشاوره انعطاف پذیری؛ مانند جلسات ایمیل، چت و ویدئو کنفرانس و همچنین هزینه‌ها و روش‌های پرداخت انعطاف پذیر را ارائه می‌دهد که این یکی از مزایا مشاوره خانواده در این کلینیک است.

در واقع، مأموریت کلینیک روانشناسی راه آرامش این است که مراقبت‌های بهداشت روانی را در دسترس تر، مقرون به صرفه تر و راحت‌تر کند.

از طریق کلینیک روانشناسی، می‌توانید با یک متخصص بهداشت روان دارای مجوز که می‌تواند نیازهای خانواده شما را برآورده کند، مراجعه کنید. در زیر برخی از بررسی‌های مشاوران کلینیک روانشناسی راه آرامش از افرادی که طیف وسیعی از چالش‌های خانوادگی را تجربه می‌کنند، آورده شده است.

این مطلب را هم بخوانید:
انواع مشاوره خانواده در کلینیک های روانشناسی

برای مشاوره خانواده در کرج و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

نتیجه گیری

وقتی برای کمک می‌خواهید، شما و اعضای خانواده‌تان می‌توانید با روش‌های سازنده شروع به مقابله با مشکلات کنید. مشاوره خانواده در کنار داشتن مزایا می‌تواند تفاوت قابل توجهی در سلامت و شادی همه اعضا ایجاد کند. جست‌وجوی حمایت نشانهٔ قدرت و تمایل شماست که می‌خواهید همه چیز برای بهتر شدن تغییر کند، همین امروز اولین قدم را بردارید.

برای راهنمایی بیشتر شما مراجعه کنندگان گرامی می‌توانید با کارشناسان ما در مرکز کلینیک روانشناسی راه آرامش در کرج در ارتباط باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *