بنر متحرک سایت

مشاوره ازدواج آنلاین با مشاوران راه آرامش

مشاوره ازدواج آنلاین

مشاوره ازدواج آنلاین چگونه است؟ آیا مشاوره ازدواج اینترنتی روش صحیحی برای دریافت مشاوره است؟ استفاده از مشاوره ازدواج اینترنتی برای چه کسانی مناسب است؟ اگر قصد دارید که مشاوره ازدواج انجام دهید، حتماً با این پرسش‌ها مواجه شده‌اید. در این رابطه شما عزیزان را راهنمایی خواهیم کرد؛ پس با ما در این مقاله از کلینیک روانشناسی راه آرامش همراه باشید.

این روزها شاهد افزایش درصد طلاق در میان زوجین هستیم که بالا رفتن آمار طلاق در بین جوانان بسیار نگران کننده خواهد بود؛ این مسئله باعث ترس و هراس دختران و پسران برای ازدواج شده که به کمک مشاوره ازدواج یا همان مشاوره زناشویی می‌توان شرایط را به گونه بهتری طی کرد و از بروز مشکلات پس از ازدواج و یا منجر شدن آن به طلاق جلوگیری کرد.

در واقع مشاوره ازدواج منطقی‌ترین راهی است که جوانان به کمک آن می‌توانند آینده بهتری را برای خود رقم بزنند و درصد رو به رو شدن با شکست در ازدواج را کاهش دهند که به این منظور می‌توان از مشاوره ازدواج آنلاین استفاده کرد و آن را در بخش‌های بعدی بررسی می‌کنیم.

مشاوره ازدواج آنلاین چگونه است؟

مشاوره ازدواج از نوع اینترنتی و یا آنلاین همان طور که از نام آن پیدا است به صورت آنلاین انجام می‌شود و در این روش پزشک از منزل خود و یا از کلینیک روانشناسی با شخص مورد نظر که متقاضی دریافت مشاوره است، تماس تصویری از طریق اپلیکیشن‌های مختلف پیام رسان برقرار می‌کند و جلسه مشاوره به این شکل آغاز می‌شود.

جلسات مشاوره آنلاین معمولاً به صورت 45 دقیقه الی یک ساعت هستند که شخص بر اساس میل خود و در صورت وجود شرایط لازم، می‌تواند ساعت آن را با پرداخت هزینه بیشتر افزایش دهد.

مشاوره ازدواج آنلاین چگونه است؟

برای مشاوره ازدواج آنلاین لازم است تا متقاضیان از قبل با کلینیک روان شناسی و یا پزشک هماهنگ کرده باشند و نوبت برای مشاوره دریافت نموده باشند تا امکان انجام آن وجود داشته باشد و از طرف دیگر لازم است تا در زمان تعیین شده امکان دسترسی به اینترنت و شبکه‌های اجتماعی مورد نظر وجود داشته باشد.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره ازدواج در کرج

اهمیت و مزایای مشاوره ازدواج آنلاین چیست؟

مشاوره ازدواج اینترنتی یک گزینه بسیار مناسب است که مزیت‌های بسیار زیادی دارد و مهم‌ترین مزیت‌های آن از قبیل زیر هستند:

 • امکان بهره بردن از مشاوره و خدمات کلینیک روانشناسی از راه دور
 • امکان استفاده از این روش در هر شهر و یا استانی
 • عدم نیاز به رفت و آمد تا کلینیک روانشناسی
 • نیاز به پرداخت هزینه کمتر
 • صرفه جویی در زمان
 • عدم وجود معطلی برای بهره بردن از این روش مشاوره
 • تأمین شدن شرایط مشاوره برای کسانی که در مناطق دور افتاده قرار دارند
این مطلب را هم بخوانید:
اهمیت مشاوره ازدواج

معایب مشاوره ازدواج اینترنتی

با وجود مزایای مشاوره ازدواج به صورت اینترنتی که در بخش‌های فوق به آنها اشاره شد، معایبی نیز در این روش وجود دارد. در واقع اصلی‌ترین عیب موجود در مشاوره آنلاین برای ازدواج را می‌توان اینگونه بیان کرد که در این روش مشاوره نیاز به دسترسی به اینترنت پر سرعت است تا بتوان تماس را بدون وجود نویز و با سرعت مناسب انجام داد؛ در غیر این صورت در بین مکالمات و تماس تصویری اختلال‌هایی ایجاد می‌شود که ارتباط را با مشکل همراه کند و باعث آزار دهنده بودن جلسه مشاوره می‌شود.

مزایا و معایب مشاوره ازدواج آنلاین

به همین دلیل دسترسی به اینترنت پر سرعت که بدون بروز مشکل بتوان جلسات را با آن برگزار کرد الزامی است و اغلب مردم امروزه به این سیستم‌های اینترنتی دسترسی دارند.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره ازدواج تلفنی

مشاوره ازدواج آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

کسانی می‌توانند از مشاوره ازدواج از نوع آنلاین و یا حضوری استفاده کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند که از شرایطی به شرح زیر برخوردار باشند:

 • کسانی که شناخت کافی از طرف مقابل خود برای ازدواج ندارند
 • کسانی که می‌خواهند به تفاهم با شخص مورد نظر خود برسند
 • کسانی که بخواهند آگاهی و شناخت بیشتری در رابطه با امر ازدواج پیدا کنند
 • کسانی که مایل‌اند بدانند طرف مقابلشان گزینه مناسبی برای ازدواج است و یا خیر
 • کسانی که با ترس‌هایی در خصوص امر ازدواج مواجه هستند
 • کسانی که می‌خواهند از سلامتی روحی و روانی شخص مورد نظر خود مطلع شوند
 • کسانی که در انتخاب طرف مقابل خود تردید و دلهره دارند
 • کسانی که به راهنمایی و کمک برای ازدواج نیاز دارند
مشاوره ازدواج آنلاین برای چه کسانی مناسب است؟

تمامی این افراد و سایر کسانی که به هر دلیلی در امر ازدواج به راهنمایی و کمک نیازمند هستند، قادرند تا مشاوره ازدواج آنلاین و یا حضوری انجام دهند؛ اما لازم به توضیح است که در این زمینه باید به بهترین کلینیک های روانشناسی و مرکز مشاوره در کرج مراجعه کرد تا نتیجه ایده آلی را دریافت نمود.

این مطلب را هم بخوانید:
اهمیت مشاوره در ازدواج مجدد

کلام پایانی

مشاوره ازدواج آنلاین برای تمامی جوانان که قصد تشکیل زندگی دارند، یک امر لازم و ضروری است که همه می‌توانند از آن استفاده کنند و با خیال آسوده طرف مقابل خود را انتخاب نمایند.

سعی کنید که حتماً از این روش مشاوره استفاده کنید تا به زندگی موفقیت آمیزی را آغاز کنید و تا پایان عمر با احساس خوشبختی در کنار همسرتان زندگی کنید، برای مشاوره ازدواج می‌توانید با کارشناسان ما در کلینیک روانشناسی راه آرامش در ارتباط باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 5]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *