بنر متحرک سایت

مزایای خانواده درمانی آنلاین

مزایای خانواده درمانی آنلاین

خانواده درمانی به چه معنا است؟ خانواده درمانی آنلاین به چه شکل است؟ مزایای خانواده درمانی آنلاین چیست؟ خانواده درمانی از سوی چه مرکزی انجام می‌شود؟

در این مقاله از کلینیک روانشناسی راه آرامش به پاسخ این سؤالات مهم خواهیم پرداخت پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

خانواده درمانی به چه معنا است؟

خانواده درمانی به گروهی از جلسات مشاوره روان شناسی اطلاق می‌شود که به واسطه آن روابط بین اعضای خانواده ارتقا پیدا می‌کند و روابط بهتری از نظر روحی و عاطفی مابین آنها به وجود می‌آید.

خانواده درمانی به چه معنا است؟

به طور کلی خانواده درمانی می‌تواند برای برطرف کردن مشکلات مربوط به پدر و فرزند، مادر و فرزند، فرزند با والدین و … باشد که در این جلسات مشاوره راهکارها و متدهایی به اعضای خانواده آموزش داده می‌شود تا بتوانند به شکل بهتری روابط خود را مدیریت کنند و سو تفاهم‌های موجود را از بین ببرند.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده حضوری

خانواده درمانی آنلاین به چه شکل است؟

خانواده درمانی را می‌توان به دو شکل انجام داد که روش‌های آن عبارت‌اند از: حضوری و یا آنلاین. خانواده درمانی آنلاین از طریق اینترنت و به کمک گوشی موبایل و اپلیکیشن‌هایی مانند: imo که قابلیت تماس تصویری دارند، انجام می‌شود که البته به کمک لپ‌تاپ نیز می‌توان وارد این جلسات مشاوره شد.

در این خصوص لازم است تا افرادی که به خانواده درمانی نیاز دارند و بر اساس توصیه پزشک معالج باید در جلسه مشاوره حضور داشته باشند، از طریق یک سیستم موبایل و یا لپ‌تاپ با پزشک تماس تصویری برقرار کنند و جلسه مشاوره را آغاز نمایند.

خانواده درمانی آنلاین به چه شکل است؟

این در حالی است که برای بهره بردن از جلسات خانواده درمانی حضوری، باید تمامی اعضای خانواده که مورد نظر پزشک هستند در شرایط تعیین شده به کلینیک روان شناسی مراجعه کنند تا پزشک با آنها مشاوره را آغاز نمایند.

با توجه به اینکه رفت و آمد تمامی اعضای خانواده به کلینیک روان شناسی در این شرایط ممکن است که سخت باشد، خانواده درمانی آنلاین یک گزینه بسیار ایده آل محسوب می‌شود.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده تلفنی

مزایای خانواده درمانی آنلاین چیست؟

مزایای خانواده درمانی آنلاین بسیار زیاد هستند و این روش در مقایسه با روش حضوری از شرایط بهتری برخوردار است که از این جهت می‌توان مزیت‌های آن را از قبیل زیر در نظر گرفت:

صرفه جویی در زمان و هزینه

مسلماً از مهم‌ترین مزایای خانواده درمانی آنلاین صرفه جویی شدن در زمان و هزینه است. زیرا با دریافت مشاوره به صورت اینترنتی نیازی به صرف هزینه برای رفت و آمد به کلینیک روانشناسی نیست و از طرف دیگر اشخاص برای دریافت این خدمات درمانی در ترافیک نمی‌مانند و به میزان زیادی در وقت و زمان آن‌ها صرفه جویی می‌شود.

مزایای خانواده درمانی آنلاین چیست؟

فراهم شدن شرایط مشاوره در مواقعی که مراجعه حضوری امکان پذیر نیست

در بسیاری از مواقع متقاضیان خانواده درمانی با این مسئله مواجه می‌شوند که به دلایل مختلف امکان حضور یافتن در کلینیک روانشناسی را ندارند و نمی‌توانند در زمان تعیین شده خود را به کلینیک برسانند. از این جهت با مشاوره اینترنتی می‌توانند مشکل را برطرف کنند و در جلسه مشاوره حضور یابند.

امکان مشاوره از راه دور و برای مناطق دور دست

یکی از مزایای خانواده درمانی آنلاین که بسیار حائز اهمیت و قابل توجه است، امکان بهره بردن از این روش در هر نقطه از شهر، روستا و یا در هر فاصله جغرافیایی و مکانی است.

به عنوان مثال اگر به مأموریت و یا سفر رفته باشید به کمک مشاوره آنلاین از جلسات درمانی خود دور نمی‌مانید و امکان پیگیری کردن آنها را خواهید داشت.

از طرف دیگر کسانی که در مناطق دور دست زندگی می‌کنند که دسترسی مناسبی به کلینیک روانشناسی ندارند هم با وجود این تکنیک می‌توانند در راستای بهبود وضعیت خانواده خود اقدام کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده چیست؟

امکان استفاده از این روش برای کسانی که محدودیت جسمی دارند

خانواده درمانی آنلاین برای کسانی که با محدودیت‌های جسمی رو به رو هستند بسیار ایده آل است. به عنوان مثال اگر یکی از اعضای خانواده امکان حرکت کردن و یا راه رفتن را نداشته باشد، با این روش می‌تواند به راحتی در جلسات حضور پیدا کند.

کاهش هزینه‌های جلسات مشاوره

از مزایای خانواده درمانی آنلاین باید به کاهش هزینه‌های جلسات نیز اشاره داشته باشیم که این مسئله از مزیت‌های بسیار مهم محسوب می‌شود و کسانی که قصد داشته باشند تا هزینه‌های خود را کاهش دهند، امکان استفاده از این روش را خواهند داشت.

کاهش هزینه‌های جلسات مشاوره

ایجاد شدن شرایط مناسب‌تر برای کودکان و نوجوانان

معمولاً کودکان و نوجوانان از حضور یافتن در جلسات مشاوره خانواده فراری هستند و تمایلی به شرکت در این جلسات ندارند که با این وجود می‌توانید از طریق مشاوره آنلاین به افزایش حضور کودکان و نوجوانان در جلسات کمک کنید تا نتیجه بهتری دریافت نمایید.

این مطلب را هم بخوانید:
کلینیک روانشناسی چیست و چه خدماتی را ارائه می دهد؟

کلام پایانی

مزایای خانواده درمانی آنلاین تا کنون باعث شده است تا بسیاری از خانواده‌های ایرانی از این روش استقبال کنند و این روش را به کار ببرند؛ خصوصاً از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور که رفت و آمدهای اجتماعی با مشکل مواجه شد، این روش بسیار تأثیرگذار بود و به مردم برای برطرف کردن مشکلاتشان کمک زیادی کرد.

برای مشاوره خانواده رزرو نوبت دهی می‌توانید با کارشناسان ما در کلینیک روانشناسی راه آرامش در تماس باشید.

برای مشاوره خانواده در کرج و کسب اطلاعات بیشتر کلیک کنید.

آیا خانواده درمانی آنلاین مؤثر است؟

خانواده درمانی آنلاین به اندازه درمان حضوری مؤثر است از آنجایی که تمام درمان‌های آنلاین توسط متخصصان با تجربه سلامت روان انجام می‌شود، به همان اندازه درمان حضوری مؤثر است. درمانگران خانواده به صورت آنلاین مانند هر درمانگر دیگری آموزش و مجوز دارند.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *