کلینیک روانشناسی چیست و چه خدماتی را ارائه می دهد؟

کلینیک روانشناسی چیست؟

در این مقاله از کلینیک روانشناسی راه آرامش می‌خواهیم ببینیم کلینیک روانشناسی چیست و چه کاربردی و خدماتی را برای مراجعه کنندگان دارد پس با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

انجمن روانشناسی آمریکا (APA) روانشناسی را به عنوان “مطالعه ذهن و رفتار” تعریف می‌کند بسیاری از شاخه‌های مختلف روانشناسی در طول سال‌ها برای بررسی علمی افکار، احساسات و رفتار انسان توسعه یافته‌اند.

کلینیک روانشناسی چیست؟

کلینیک روانشناسی محیطی برای مشاوره و رفع مشکلاتی است که امروزه گریبان گیر اکثر افراد جامعه است که مشاوره و کلینیک مشاوره راه آرامش خدماتی را از جمله در زمینه مشاوره ازدواج، مشاوره خانواده کرج، مشاوره تحصیلی، مشاوره کودک و نوجوان و سایر موارد را ارائه می‌دهند.

یکی از زیر رشته‌های روانشناسی، روانشناسی بالینی است که در ادامه می‌خواهیم بررسی کنیم که روانشناسی بالینی چیست.

کلینیک روانشناسی بالینی چیست؟

روانشناسی بالینی تخصص روانشناسی است که مراقبت‌های بهداشتی روانی و رفتاری مداوم و جامع را برای افراد، زوج‌ها، خانواده‌ها و گروه‌ها ارائه می‌دهد.

کلینیک روانشناسی بالینی چیست

این یک تخصص در وسعت است، تخصصی که به طیف گسترده‌ای از مشکلات سلامت روانی و رفتاری می‌پردازد و با جامعیت و یکپارچگی دانش و مهارت از طیف گسترده‌ای از رشته‌های درون و بیرون روانشناسی مشخص می‌شود. حوزه روانشناسی بالینی همه سنین، تنوع‌های متعدد و سیستم‌های متنوع را در برمی‌گیرد.

دانش تخصصی

درک آسیب شناسی روانی و سلامت روان در طول عمر توانایی ارزیابی عملکرد شناختی، رفتاری، عاطفی و بین فردی و ادغام و ترکیب داده‌های آزمون با مشاهدات، مصاحبه‌ها و سایر منابع داده توانایی انجام مداخلات روانشناختی و رفتاری برای بهبود سلامت و عملکرد با استفاده از طیف وسیعی از مداخلات مبتنی بر شواهد توانایی انجام، انتشار و اجرای تحقیقات در مورد طیف وسیعی از فرایندهای روانشناختی بالینی ایجاد و حفظ روابط درمانی و ارتباط با طیف گسترده‌ای از جمعیت توانایی تشخیص و پاسخگویی به مسائل اخلاقی، قانونی، قانونی که مربوط به عملکرد کلینیک روانشناسی بالینی است.

این مطلب را هم بخوانید:
کلینیک روانشناسی آنلاین چه مزایایی را می تواند داشته باشد؟

درک انتظارات حرفه‌ای که رفتار را هدایت می‌کند، خود اندیشی، صداقت و مسئولیت پذیری را ارتقا می‌دهد آگاهی و درک چگونگی تلاقی مراحل رشد و انتقال زندگی با زمینه زیست اجتماعی – فرهنگی بزرگ‌تر، چگونگی تکامل هویت به عنوان تابعی از این تلاقی‌ها، و اینکه چگونه این تجربه‌های مختلف اجتماعی شدن و بلوغ بر جهان بینی و هویت تأثیر می‌گذارد.

تخصص کلینیک روانشناسی بالینی چیست؟

"تخصص

در ادمه مبحث کلینیک روانشناسی ببینیم تخصص روانشناسی بالینی چیست؟ به مسائل رفتاری و سلامت روانی می‌پردازد که افراد در طول عمر با آن مواجه هستند، از جمله:

مسائل سازگاری و واکنش‌های استرس تروماتیک و اختلال استرس حاد، مشکلات عاطفی و روانی، از جمله بیماری روانی جدی و مداخله در بحران مشکلات و اختلالات بین فردی یا اجتماعی مشکلات رفتاری از جمله سوء مصرف مواد و وابستگی شرایط فکری، شناختی و عصبی.

روان‌شناسان به افراد، زوج‌ها و خانواده‌ها در طول عمر و جمعیت‌هایی از هر قومی، فرهنگی و اجتماعی – اقتصادی خدمات ارائه می‌کنند.

مشکلات یا نیازهای پرداخته شده از مسائل کوچک سازگاری تا مشکلات جدی سلامت روان متغیر است. روانشناسان با گروه‌ها و جوامع برای رسیدگی یا پیشگیری از مشکلات کار می‌کنند و در سازمان‌ها، مؤسسات و جوامع برای افزایش اثربخشی و رفاه افراد مداخله می‌کنند.

در آخر

امیدوارم با مطالعه این مقاله اطلاعات مفیدی را کسب کرده باشید و اکنون فهمیده باشید که کلینیک روانشناسی چیست و خدمات ارائه شده آن‌ها چگونه است، در ادامه کلینیک مشاوره راه آرامش به عنوان یکی از مرکز مشاوره در کرج و همچنین معتبر در کشور این امکان را فراهم ساخته است تا مراجعه کنندگان به راحتی برای رزرو نوبت دهی خود چه به صورت حضوری و یا آنلاین اقدام کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
بهترین مرکز مشاوره ازدواج برای زوجین

برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما و یا با شماره 02633310656 کلینیک مشاوره راه آرامش در ارتباط باشید.

نقش کلینیک روانشناسی چیست؟

روانشناسی خدماتی را از جمله مراقبت های سلامت روانی و رفتاری مداوم و جامع را برای افراد، زوج ها، خانواده ها و گروه ها ارائه می دهد.

مراجعه به روانپزشک بهتر است یا روانشناس؟

اگر مشکلی که می‌خواهید به آن بپردازید متمرکز بر رابطه است، مثلاً مشکلی در محل کار یا یکی از اعضای خانواده، ممکن است آنچه را که نیاز دارید از یک روانشناس بیابید. اگر علائم ناتوان کننده سلامت روانی را تجربه می کنید که در زندگی روزمره شما اختلال ایجاد می کند، یک روانپزشک ممکن است محل خوبی برای شروع باشد.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 5 میانگین: 5]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *