بنر متحرک سایت

مشاوره خانواده تلفنی

مشاوره خانواده تلفنی

شاید با شنیدن واژه مشاوره خانواده تلفنی کمی تعجب کنید و یا به فکر فرو روید؛ اما باید آگاه باشید که مشاوره خانواده با روش تلفنی یک روش جدید برای ارائه مشاوره از راه دور است که توسط بسیاری از کلینیک های روانشناسی به متقاضیان ارائه داده می‌شود.

مشاوره خانواده تلفنی در واقع همان مشاوره خانواده آنلاین است که از طریق گوشی موبایل انجام می‌شود و متقاضیان برای مشاوره از هر نقطه شهر و یا کشور می‌توانند از این روش استفاده کنند.

در این روش پزشکان و روان شناسان به بررسی وضعیت خانواده‌ها بر اساس تقاضای آنها می‌پردازند و سعی می‌کنند که با روش‌های علمی و صحیح در برطرف کردن این مشکلات تأثیر گذار باشند.

در مشاوره خانواده بر حسب نوع مشکل موجود در بین اعضا، لازم می‌شود که پزشک تک تک اعضای خانواده را ببیند و با آنها صحبت کند.

با توجه به اینکه امروزه پیشرفت‌های زیادی در تکنولوژی صورت گرفته است و تمامی امور به شکل غیر حضوری و از راه دور انجام می‌شوند، این روش به میزان زیادی به متقاضیان مشاوره کمک کرده است تا در شرایط بهتری به دریافت خدمات موردنظر بپردازند که در کلینیک روانشناسی راه آرامش که یکی از مراکز مشاوره خانواده در کرج است، به بررسی این متد جدید می‌پردازیم.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده حضوری

مشاوره خانواده تلفنی چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام مشاوره خانواده تلفنی ارتباط میان پزشک و اعضای خانواده از طریق تلفن همراه و یا حتی تلفن ثابت انجام می‌شود که در این شرایط اگر برقراری ارتباط با موبایل انجام شود، امکان استفاده از اپلیکیشن‌های موبایلی مختلف مانند واتساپ وجود دارد، تا تماس تصویری و یا صوتی از طریق آن انجام شود و به این شکل هزینه مربوط به تماس کاهش پیدا کند.

مشاوره خانواده تلفنی چگونه انجام می‌شود؟

اغلب این مشاوره ها به صورت آنلاین و با اتصال به اینترنت انجام می‌شوند که باید برای آن به اینترنت پر سرعت دسترسی داشت تا در حین مشاوره نویز و یا اختلال ایجاد نشود و جلسات به خوبی طی شوند.

اما چنانچه کسی به اینترنت پر سرعت دسترسی نداشته باشد، می‌تواند تماس تلفنی ساده برقرار کند و در جلسات حضور یابد.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده تلفنی 24 ساعته

مزایای مشاوره خانواده تلفنی چیست؟

مشاوره خانواده آنلاین و یا تلفنی از مزیت‌های زیادی برخوردار است که مهم‌ترین آنها از قبیل زیر هستند:

 • امکان دسترسی به مشاور و پزشک مربوطه از راه دور
 • افزایش احساس امنیت اعضای خانواده با دسترسی به پزشک در هر نقطه از کشور
 • امکان برقراری ارتباط و برگزاری جلسات مشاوره از هر شهر و یا استان
 • کاهش هزینه‌های شرکت در جلسات
 • صرفه جویی در مدت زمان مورد نیاز برای شرکت در جلسات
 • عدم وجود معطلی
 • عدم نیاز به رفت و آمد به کلینیک روانشناسی
 • امکان برگزاری جلسات مشاوره حتی در شرایطی که افراد بیمار باشند
مزایای مشاوره خانواده تلفنی چیست؟

معایب مشاوره خانواده تلفنی چیست؟

مشاوره خانواده آنلاین در کنار مزایایی که به آنها اشاره کردیم، معایبی را نیز در خود جای داده است که این معایب از قبیل زیرند:

 • نیاز به اینترنت پر سرعت
 • امکان ایجاد نویز و یا اختلال در تماس‌ها
 • امکان شنیده شدن مکالمات توسط افراد دیگری که در محیط هستند
 • کاهش یافتن میزان انتقال احساسات به پزشک
 • بروز مشکل در صحبت کردن های دسته جمعی

کسانی که با وجود این معایب مشکل دارند و یا با هر یک از آنها رو به رو هستند، می‌توانند مشاوره خانواده حضوری انجام دهند.

این مطلب را هم بخوانید:
مزایای خانواده درمانی آنلاین

هزینه مشاوره خانواده تلفنی چه قدر است؟

به صورت کلی هزینه مشاوره خانواده آنلاین و یا تلفنی در مقایسه با روش حضوری کمتر است؛ اما اگر بخواهید از هزینه دقیق این روش مطلع شوید، باید بدانید که هزینه مربوط به مشاوره تلفنی در کلینیک های روانشناسی مختلف یکسان نیست و هر کلینیکی بر اساس شرایط خود در خصوص مشاوره هزینه‌ای را دریافت می‌کند.

هزینه مشاوره خانواده تلفنی چه قدر است؟

اما لازم به ذکر است که هزینه جلسات در تمامی کلینیک‌ها به صورت ساعتی محاسبه می‌شود و باید در ازای هر یک ساعتی که مشاوره دریافت می‌کنید، هزینه‌ای را بپردازید.

برای اینکه از هزینه مشاوره خانواده آنلاین به صورت دقیق در کلینیک راه آرامش کرج مطلع شوید، باید از طریق تلفن‌های تماس با ما در تماس باشید.

این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره خانواده چیست؟

کلام پایانی

مشاوره خانواده تلفنی و یا آنلاین یک گزینه مناسب برای کسانی است که با رفت و آمد به کلینیک مشکل دارند و یا کسانی که نمی‌توانند فرزندان خود را برای حضور در کلینیک مجاب کنند.

از این جهت اگر شما عزیزان نیز از این دسته افراد محسوب می‌شوید، برای برطرف کردن مشکلات خانوادگی خود حتماً از این روش استفاده کنید تا شاهد نتایج تأثیر گذار آن در زندگی خود باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *