بنر متحرک سایت

3 روش مقابله با ناامیدی

مقابله با نا امیدی

وقتی زیر بار ناامیدی عذاب می‌کشید، کارهای ساده دلهره آور می‌شوند. بلند شدن از رختخواب، دوش گرفتن یا خروج از خانه و از این قبل موارد می‌تواند برای افراد ناامید به سختی انجام شود، اما راه‌های مقابله با ناامیدی چیست؟

زندگی با ناامیدی به این معناست که هر روز صبح با سنگینی سینه و احساس خستگی بدون توجه به اینکه چند ساعت خوابیده‌اید، از خواب بیدار شوید.

شاید مشکلاتی که با آن روبرو هستید غیر قابل حل به نظر می‌رسند، مانند اوضاع بد مالی، بیماری مزمن، یا غم از دست دادن یک عزیز، چنین شرایط دلهره آوری می‌تواند ناامیدی را به یک روش زندگی تبدیل کند.

قابل درک است که بسیاری از مردم، ناامید برای فرار و مقابله با ناامیدی، برای تسکین به مواد مخدر یا الکل روی می آورند. متأسفانه، وقتی هوشیار می‌شوند، متوجه می‌شوند که مشکلاتی که از آن فرار کرده‌اند، حتی بدتر شده است.

ناامیدی چیست؟

همه ما در مواقعی احساس ناامیدی کرده‌ایم. همان‌طور که گفته شد ممکن است این ناامیدی‌ها در اثر یک رابطه عاطفی نا موفق، یک مصاحبه استخدامی ناموفق و غیره اتفاق بی افتد.

ناامیدی چیست

در مباحث روانشناسی 6 احساس برای انسان تعریف می‌شود از جمله:

  • شادی و خوشحالی
  • عصبانیت و خشم
  • ترس و وحشت
  • انزجار و نفرت

حال امروزه واژه‌ای به نام ناامیدی ظهور کرده است؛ لذا در این مقاله از کلینیک روانشناسی راه آرامش بیشتر در این مورد صحبت کرده‌ایم و در ادامه راهکارهای مقابله با آن را توضیح داده‌ایم.

3 راه برای مقابله با ناامیدی

این 5 روش مهم تا حدودی ناامیدی را برطرف می‌کنند، می‌توانند حاشیه را از بین ببرند و فضایی را برای درمان باز کنند.

این مطلب را هم بخوانید:
آنچه در مورد انتخاب روانشناس خوب باید بدانید

ناامیدی خود را با یک پیاده روی رفع کنید

یک بار در روز، تمام تلاش خود را بکنید تا برای هوای تازه از خانه خارج شوید. پیاده روی سریع متابولیسم شما را بالا می‌برد، اندورفین را افزایش می‌دهد و فضای مورد نیاز را برای شما به ارمغان می‌آورد.

پیاده روی کردن برای مقابله با ناامیدی

از بین بردن تنش و به دست آوردن مقداری ویتامین D نیز می‌تواند در مقابله با ناامیدی تسکین دهنده باشد.

کلمات غم خود را بیان کنید.

وقتی کلماتی برای غم و اندوه پیدا نمی‌کنید، همیشه به سراغ شاعران و نویسندگان بروید.

یافتن کلماتی برای ناامیدی شما باعث آسایش و آرامش می‌شود. همان‌طور که شکسپیر در مکبث می‌نویسد: «کلمات غمگین را بیان کن. اندوهی که حرف نمی‌زند، قلب فرفورژه را می‌پیچد و می‌خواهد بشکند.»

به دنبال معاشرت باشید

انزوا به ناامیدی دامن می‌زند. به دنبال مشارکت با افرادی باشید که تجربه شما را به اشتراک می‌گذارند. روانشناسی راه آرامش با پزشکان مجرب به شما فرصتی برای ارتباط با دیگران می‌دهند.

معاشرت کردن برای مقابله با ناامیدی

همان‌طور که اصلاح‌طلبان بودایی نیچیرن دایشونین گفته‌اند: «حتی یک فرد ضعیف اگر طرفداران او قوی باشند، دچار لغزش نمی‌شوند، اما فردی که قدرت قابل‌توجهی دارد، وقتی تنها باشد، ممکن است در مسیری ناهموار بیفتد».

مقابله با ناامیدی در کلینیک روانشناسی راه آرامش

در ناامیدی ممکن است یکی از گزینه‌هاس مهم می‌تواند افسردگی باشد. به احتمال زیاد با رفع افسردگی بتوان ناامیدی را نیز رفع کرد. بهترین اقدام برای انجام این کار این است که به یکی از مراکز روانشناسی مراجعه کرده و وقت ویزیت گرفته شود.

در کلینیک روانشناسی تمام درمان‌های ناامیدی اعم از روان درمانی و دارمان دارویی به کار گرفته می‌شود تا این نوع مشکلات شخص مراجعه کننده به صورت کامل بر طرف شود.

این مطلب را هم بخوانید:
اروتومانیا چیست و راه های تشخیص و درمان آن چگونه است

نتیجه گیری

در پایان شما می‌توانید با غلبه کردن بر این موارد به راحتی بر ناامیدی خود مقابله کنید. شما نیز می‌توانید برای رفع مشکلات خود با متخصصان و پزشکان مرکز روانشناسی راه آرامش در ارتباط باشید.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *