بنر متحرک سایت

کلینیک روانشناسی آنلاین چه مزایایی را می تواند داشته باشد؟

کلینیک روانشناسی آنلاین چه مزایا و فوایدی را می تواند داشته باشد؟

آیا از مزایا کلینیک روانشناسی آنلاین با خبر هستید؟ آیا می‌دانید بهره بردن از روانشناسی آنلاین چقدر به نفع شما خواهد بود؟ پس با کلینیک راه آرامش به عنوان یکی از مراکز مشاوره خانواده در کرج تا انتهای مقاله همراه باشید.

مزایا روانشناسی آنلاین

ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که در آن یافتن زمانی برای اختصاص دادن به خود دشوارتر می‌شود. جدول زمانی برای رفتن به باشگاه، بازی فوتبال با همکاران، مطالعه و غیره، اغلب باعث ایجاد حالت‌های اضطراب و استرس به دلیل مدیریت نامناسب زمان یا بار بیش از حد فعالیت‌ها می‌شود.

به دلیل این نوع موقعیت‌ها است که بهره بردن از خدمات کلینیک روانشناسی آنلاین در زندگی ما برجسته‌تر می‌شود و مزایا خود را بروز می‌کند. علاوه بر این، این امکان را به شما می‌دهد تا با یک درمانگر که به زبان خودتان صحبت می‌کند تعامل داشته باشید.

مزایا روانشناسی آنلاین

ورود شبکه‌های اجتماعی، گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها یا اپلیکیشن‌ها، راه‌های جدیدی را برای برقراری ارتباط به ارمغان می‌آورند و ابزارهای مختلفی را در اختیار ما قرار می‌دهند تا به ما در پیشرفت شخصی و حرفه‌ای کمک کنند.

به لطف فناوری‌های جدید، افراد می‌توانند به کلینیک روانشناسی آنلاین در کشور مراجعه کنند و شرایط محرمانگی را به همراه داشته باشند و از مزایا دیگری مانند راحتی در خانه بودن و سایر فواید آن بهره‌مند شوید.

راحتی

اینکه بتوانید جلسات را از طریق تلفن همراه، تلفن هوشمند، تبلت یا رایانه خود انجام دهید، به شما آزادی زیادی می‌دهد تا تصمیم بگیرید در کجا احساس راحتی بیشتری دارید: از خانه و یا دفتر کاری.

این مطلب را هم بخوانید:
هدف روان درمانی چیست؟

عدم نیاز به مراجعه حضوری به مرکز روانشناسی نه تنها در زمان «صرفه جویی» است، بلکه بارها «به دست آوردن» زمان برای خود و پروژه‌های شخصی شما است.

ناشناس بودن

بسیاری از مردم به کلینیک‌ها مراجعه نمی‌کنند؛ زیرا فکر می‌کنند می‌توانند توسط افراد نزدیک یا تأثیرگذار دیده شوند و به آنها برچسب “مشکلات” داده شود.

اگرچه کمتر و کمتر می‌شود، اما هنوز هم افراد زیادی هستند که معتقدند مراجعه به روانشناس به این دلیل است که شما مشکل دارید، در صورتی که آنها در اشتباه هستند. مزایا توانایی انجام روانشناسی آنلاین توسط کلینیک ها از خانه، کار مراجعین را با روانشناس در توسعه شخصی و حرفه‌ای خود آسان‌تر می‌کند.

انعطاف پذیری

خیلی اوقات به دلیل حجم فعالیت‌هایی که خارج از ساعات کاری خود انجام می‌دهیم، گنجاندن جلسات روانشناس در برنامه‌هایمان بسیار دشوار است.

مزایا انعطاف پذیری در روانشناسی آنلاین

خدمات استفاده از کلینیک روانشناسی آنلاین به ما این امکان را می‌دهد که قرار ملاقات‌های مشتری را با ریتم زندگی او تطبیق دهیم و این یکی دیگر از مزایا مهم روانشناسی آنلاین است.

اقتصادی تر

منطقاً هزینه یک جلسه روانشناسی آنلاین در کلینیک، ارزان‌تر از جلسه حضوری است و این یکی از مزایا مهم آن است، هم برای روانشناس و هم برای مشتری، به دلیل دو جنبه اساسی:

  • نیازی به پرداخت هزینه برای مطب برای انجام مشاوره نیست.
  • همچنین مشتری مجبور نیست هزینه‌های ناشی از سفر را بپذیرد.
مزایا اقتصادی بودن مشاوره و روانشناسی آنلاین

تأکید بر این نکته ضروری است که اگرچه صرفه جویی در هزینه و زمان قابل توجه است، اما به این معنی نیست که کیفیت خدمات بدتر است، اما همچنان به خوبی خدمات حضوری است.

این مطلب را هم بخوانید:
رقص درمانی حرکتی برای آرامش و ارتقای روحیه

گزینه‌های ارتباطی متعدد

بسیاری از اوقات افراد تمایلی به مراجعه حضوری به روانشناس ندارند، زیرا از آنچه باید رودررو در مورد جنبه‌های شخصی که برقراری ارتباط با آنها دشوار است، بگویند، خجالت می‌کشند.

درمان آنلاین به مشتری این امکان را می‌دهد که بداند بهترین وسیله ارتباطی برای کار با روانشناسش کدام است. استفاده از ایمیل، تماس‌های ویدئویی، یادداشت‌های صوتی یا پیام‌های متنی کوتاه از جمله راه‌هایی است که می‌توانید احساسات یا افکاری را که همیشه به آسانی با کلمات منتقل نمی‌شوند، منتقل کنید.

افزایش اعتماد به نفس و صمیمیت

با ارائه گزینه‌های متعدد برای انجام یک فرایند درمانی از طریق خدمات کلینیک روانشناسی آنلاین، مشتری می‌تواند از ابزاری که برای او راحت‌ترین و صمیمی‌ترین است برای بیان احساسات و عواطف خود استفاده کند که این ویژگی و مزایا آن است.

مزایا افزایش اعتماد به نفس و صمیمیت در مشاوره و روانشناسی آنلاین

به عنوان مثال، از طریق ایمیل به جای تماس تلفنی. انتخاب مکانی برای انجام درمان، امنیت مراجع را به همراه دارد و در نتیجه سطح اعتماد خود را با خود روانشناس افزایش می‌دهد.

نظارت بر روند درمانی

توانایی ارائه درمان در هر نقطه از جهان به افزایش پایبندی مراجع به کار با روانشناس مادام‌العمر کمک می‌کند. درمان آنلاین این امکان را برای افرادی که مجبور به تغییر محل زندگی خود شده‌اند را آسان‌تر می‌کند تا روند توسعه شخصی خود را با همان روان‌شناسی که با آن شروع کرده‌اند ادامه دهند.

نتیجه گیری

این‌ها مزایا و فواید مهم در استفاده از خدمات کلینیک روانشناسی به صورت آنلاین بود که به آن اشاره کردیم. شما همراهان گرامی نیز برای مشاوره و دریافت نوبت دهی حضوری و یا آنلاین از مرکز مشاوره راه آرامش در کرج می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مزایای روانشناسی چیست؟
این مطلب را هم بخوانید:
مشاوره رابطه والدین با فرزند

همانطور که می بینید، روانشناسی برای افرادی که به دنبال بهبود سلامت روان خود هستند بسیار مفید است. روانشناسان از روان درمانی برای کشف ایده ها و احساسات در یک فضای امن، ارائه دیدگاه های جدید، شناسایی و حذف عادات بد، کمک به آینده و تغییر مغز استفاده می کنند.

آیا مشاوره و روانشناسی آنلاین به خوبی چهره به چهره است؟

خبر خوب این است که به نظر می رسد تفاوت قابل تشخیصی بین درمان چهره به چهره و مجازی از نظر اثربخشی وجود ندارد. تحقیقات علمی به طور مداوم نشان داده است که مشاوره و روانشناسی آنلاین ابزاری توانا برای مقابله با مسائل مربوط به سلامت روان و رفاه است.

امتیاز ما
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: میانگین: ]

آخرین نوشته ها

مشاوره فردی و خودشناسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *